Cart 0

 Vystúpenia s koňmi

Chceli by ste vidieť naše najlepšie show? Túžite zažiť stredovek - dobu rytierov do morku kostí. Tak to nepôjde bez koní. Vychutnajte si jedinečné prepojenie jazdeckých výkonov, kaskaderských kusov a akčných momentov. Vyberte sa s nami spoznávať históriu na chrbte tých najkrajších tvorov.

Máte záujem o naše služby? Ozvite sa nám kliknutím na tlačidlo nižšie.

cover-turnaj.jpg

O našej vášni pre kone

Človek a ķôň nech splynú v jedno, nech vytvoria bytosť, mýtického kentaura. Jazdectvo je umenie, ktoré je pre nás výzvou každý deň. Znova a znova nachádzame nové výzvy, ktoré pretavujeme do vystúpení pre vás. Je to spoločná práca nás a našich štvornohých priateľov.

DSC_1670.jpg

Destrier - rytiersky kôň

Tak ako v minulosti aj dnes sa naše destriery musia popasovať s náročnými situáciami.

Nesmú sa báť zbraní, často pracujú v davoch bojovníkov, v ich blízkosti vystreľujú zbrane a delá, tak ako kôň svätého Juraja aj tie naše musia čeliť drakovy. Pod zadočkami princezien sa z nich stávajú pokojní jednorožci. To všetko chce čas. Čas ktorí trávi rytier so svojím koňom a krôčik po krôčku mu odhaľuje svet fantázie a rozprávok.

DSC_2487.jpg

Šaty robia človeka, ale aj koňa

V jednotlivých predstavenia uvidíte naše kone v rôznych historických kostýmoch. Verte je náročné ich vytvoriť, tak aby koníkom sedeli a boli historicky čo najvernejšie. Sedlári sa musia popasovať so špeciálnymi kostrami rytierskych sediel, ktoré lepšie rozložia veľkú hmotnosť jazdca v zbrojí na konskom chrbte. Špeciálne zubadlá sú každé umeleckým výtvorom. Pestrofarebné čabraky neboli len na parádu, ale chránili koňa pred drobnými zraneniami. Kožené postroje zdobené stovkami falér narušili rodinný rozpočet nejednému rytierovi.

N85_3720.jpg

Učený rytier ešte z neba nespadol

Naučíš sa jazdiť, hovorili. Naučíš sa šermovať, hovorili. Naučíš sa strielať z luku, kuše či pištole. Hovorili. A bude z teba rytier. No to veru nie. Ak toto všetko rytier zvládne, musí sa to ešte naučiť pekne v cvale. Tak aby pri šerme vlastnému koňovi hlavu neodťal. Aby náhodne vypustený šíp neprebodol srdce jeho vyvolenej. Aby s koňom šranky nepreskočil a ctené obecenstvo neskántril. Hold byť rytierom je tvrdý chlebíček. ale pre vás to robíme radi.