Cart 0

Atmosféra

Mnoho našich aktivít, kulís či výstupov môže byť vhodným dotvorením atmosféry na vašom podujatí.

Máte záujem o naše služby? Ozvite sa nám kliknutím na tlačidlo nižšie.

N85_5808.jpg

Stredoveká kuchyňa

Naša agentúra disponuje veľkým množstvom replík dobového kuchynského vybavenia. To nám umožňuje vystavať kuchyne z viacerých historických období.

Našu kuchyňu vieme vystavať tak, aby spĺňala prísne kritéria reenactorských akcií. To znamená, že vizuál, nádoby, náradie, suroviny, postupy prípravy a recepty budú historicky verne zodpovedať konkrétnej dobe. Kuchyňa bude živým priestorom, prípravy jedál spájame aj s ich ochutnávkami.

Na druhej strane vieme, že niektoré akcie vyžadujú z ohľadom na viaceré faktory istú dávku kompromisu. Či už ide o hygienické parametre, obrovské množstvo stravníkov, rýchlu obslužnosť, či špecifický vizuálny efekt. Aj s týmto typom historizujúcich kuchýň máme skúsenosti. A vždy to vieme spraviť pekne, tak aby bola kuchyňa zaujímavým elementom vašej akcie. Ani takáto kuchyňa nemusí byť „mŕtvym“ gastro zariadením, ale môžeme ju oživiť výrečnými krčmármi, pijanmi, bitkármi a podobne. Fantázii sa medze nekladú.

 Sedliacky dvor

V dnešnej dobe, keď deťom čoraz viac chýba dotyk s prírodou isto aj vy oceníte prechádzku po našom sedliackom dvore.

Medzi lieskovými plôtikmi, v pekne nastlanej slame na vás čakajú naše ovečky. Pod stieškami na bydielkach odpočívajú holuby a strakaté sliepky vyhrabávajú červíkov na hnojisku. V drevených korytách sa máču kačice a nad všetkým sa rozlieha gáganie ušľachtilých husí.

Zavolajte na nášho statkára Lumajza! Rád vám porozpráva o starých plemenách a vytiahne buclatého králika, ktorému zaboríte prsty do hebkej srsti. Bude odfukovať blaženosťou a vy tiež.Remeselníci

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí sa na jarmokoch tešia najviac na ľudové remeslá. Krása starých remesiel je nepopierateľná. V našom repertoári nájdete viaceré remeslá, ktorých korene, ale aj prezentácia vychádza zo staršej historickej doby. Našou snahou je ukázať vám výrobu jednotlivých artefaktov, čo najvernejšie, fundovane, ale aj s kúskom zábavy. Preto si vo viacerých našich dielňach viete aj čo to vyskúšať. Každý remeselník je prezentovaný v rámci svojho stánku, ktorý je zároveň peknou kulisou. V súčasnosti disponujeme týmito remeselníkmi:

Historické tábory

Naša agentúra disponuje veľkým množstvom historických stanov. Pre lepší prehľad si pozrite sekciu prenájom. V rámci našej výbavy vieme vystavať tábory pre obdobie 9. storočia - Vikingský tábor, 14. storočia - Tábor rytierov, 15. storočia - Vojenský tábor a 16. storočia - Tábor práporu Landsknechtov. Prirodzene v rámci požiadaviek sa dajú stany rôzne kombinovať. Tábory bývajú často doplnené o veľkokapacitné stany.

Naše tábory môžu tvoriť zaujímavú kulisu, veľké ubytovacie zázemie, priestor pre akcie v prípade nepriaznivého počasia. Vedia byť aj plnohodnotnou živou atrakciou. Miestom kde sa odohráva dobový život a aktivity z požadovaného obdobia - bežný život, hry, vojenský výcvik, atď. Tábor často kombinujeme s dobovou kuchyňou.

V rámci táborov vieme spraviť komentované prehliadky, v ktorých priblížime vojenský život v danej dobe. Všetky naše stany vieme historicky vybaviť tak, aby boli prezentovateľné aj zvnútra.

 

Ohnivý drak

Videli ju. Zase ju videli. Strašná ozruta. Pekelná beštia s dlhým chvostiskom, ktorá snáď Luciferovi z reťaze utiekla. Príšera chŕliacia síru a oheň.

Ale nie, nebojte sa. To je len naša dračica Elza. Pobehala s nami už nejedno vystúpenie a teší sa kedy znova vylezie z jaskyne. Dokáže chŕliť dym a plamene ohňa. V prípade potreby vie aj prehovoriť. Elza je naša špecialita. Venovali sme jej viac priestoru tu:

 

 Stredoveké Vianoce

Vianočné obdobie patrí k tým najčarovnejším v roku. Len ťažko sa popisuje niečo, čo musíte zažiť na vlastnej koži. Krásny zimný večer ponorený do rozprávkových piesní a kolied. Prepletáte sa medzi šiatrami a stánkami remeselníkov. Na cestu Vám svietia len ohne. Kde tu si vyskúšate odliať sviečku, zaryť šidlom do kože. Trhom sa šíria volania šenkárov. Lákajú na všakovaké špeciality. Nechajte sa unášať atmosférou. Také sú naše Stredoveké Vianoce.

Našou špecialitou je Živý adventný kalendár, ktorý nikde inde neuvidíte. A nezabúdajme ani na sv. Mikuláša s anielmi a čertmi na dobovom koči ťahanom koňmi. Stredovekým Vianociam sme venovali samostatnú stránku, ktorú nájdete tu:

Iné

strasidla-hector

Strašidlá

Z našich skladov kostýmov a kulís vyberáme to najdesivejšie a najzábavnejšie. Kreativita nemá hranice a tém je veľa. Upíri, zombíci, alchymisti, čarodejnice, duchovia. Naše strašidelné prehliadky môžu byť len pre deti, ale radi aj pritvrdíme. S našimi hercami, šermiarmi a za pomoci audiovizuálnych efektov vyvoláme strach, nech máte rokov koľkokoľvek.

Poďte sa s nami báť!

hradna-straz

Čestná stráž

Rytieri v lesklých zbrojách, halapartníci v rovnošatách či pestrofarební Landsknechti? Alebo hľadáte skôr princezné a dámy v prekrásnych šatách? Títo všetci vedia dodať lesk vašej akcii.

Postavíme špalier živých sôch? Alebo hľadáte skôr čestnú stráž interagujúcu s davom v prostredí?

Voľba je už na vás.

historicke-postavy-v-kostymoch.jpg

Historické postavy

Chceli by ste aby vás na jarmoku privítal kráľ Žigmund Luxemburský, aby prvú fľašu vína otvoril samotný Dionýzos alebo olympijský oheň zapálil Ján Hus? Pokojne príďte ešte z bláznivejším nápadom. Ak takýto kostým nemáme, nie je problém ho vytvoriť. Z množstva našich šikovných hercov a moderátorov vyberieme toho pravého, aby bola ilúzia historickej postavy čo najvernejšia.

 
vyberanie-myta-hector.jpg

Vyberanie mýta

Potrebujete spestriť vstup do jarmočiska, kontrolovať vstupenky na bráne, či strážiť vstup na festival? A chcete to robiť štýlovo?

Práve pre vás sú pripravení naši mýtnici. Strážnici, oblečení do kostýmov a brnení podľa vášho priania. Vždy pripravení spestriť dianie na place. Môžu byť vtipní, seriózni, prípadne uhrať drobné scénky.

V rámci interakcie si však vždy splnia svoju úlohu.

historicke-sprievody-hector.jpg

Historické sprievody

Sprievody boli vždy dôležitou súčasťou mestských osláv, korunovania kráľov, či vojenských prehliadok.

S nami bude ten váš sprievod najlepší. Jeho súčasťou môže byť kráľ a kráľovná na koni, biskup pod baldachýnom, kone s rytiermi, vozy a kočiare. Vztýčime desiatky zástav a vlajok. Do sprievodu vám zaspieva a zapochoduje náš landsknechtský zbor. Rachot bubnov zabezpečí jednotka bubeníkov v renesančných rovnošatách. A všetko môžeme zakončiť slávnostnou salvou.

N85_4273.jpg

Módna prehliadka

Zažite s nami veľkolepú prehliadku prekrásnych dobových kostýmov, z rôznych časových období. Vtipne poňatá prehliadka vám predstaví sedliacke oblečenie, šľachtické a meštiacke odevy, prepychové róby kráľov a princezien. Zavedieme vás do sveta poľovníckej módy a chýbať nebude ani pikantná prehliadka spodného prádla. A to nielen ženského!

Zabavte sa a poučte sa s nami. Pán Gucci by bol na nás pyšný.