Cart 0

Stredoveké Vianoce

Adventné obdobie patrí k tým najčarovnejším v roku. Naše vianočné trhy zachovávajú to pravé kúzlo Vianoc. Vianočný program a produkciu sústredíme na návrat k tým najkrajším tradíciám. Vybrané priestory premieňame na útulné miesta plné vizuálnych zážitkov z adventu.

Máte záujem o Stredoveké Vianoce? Ozvite sa nám kliknutím na tlačidlo nižšie.

N85_6230.jpg

Mikuláš na dobovom koči

6. decembra sa už tradične očakáva príchod sv. Mikuláša. Na veľa miestach však tradičné rozprávkové poňatie prekryl nádych komercie. My však veríme, že kúzlo príchodu Mikuláša dokážeme oživiť. Prekrásne vyhotovené kostýmy anjelov, čertov a sv. Mikuláša doplňujú kulisy historických saní, sprievody s koňmi, či kočom. Bezpečne vieme zvládnuť preplnené námestia, či tesné ulice.

Vytvárame tiež Mikulášske dielne, príbehy a hry, pri ktorých môžu deti stráviť celý deň. Mikuláš tak nemusí byť iba krátkym zamávaním z diaľky.

Živý adventný kalendár

Tak toto Vám nikto iný nespraví. Toto je naša vianočná špecialitka. Obrovský, dvojposchodový orloj neprehliadne nik, ani na veľkom námestí.

zivy-adventny-kalendar-agentura-hector.jpg

Tikanie hodín odpočítava vianočný čas a približuje otvorenie dvier. Zase na chvíľu budete mať v rukách svoj čokoládový adventný kalendár. Čakať na prekvapenie za ďalším okienkom. Orloj odbíja a konečne sa otvárajú kúzelné brány. Každá skrýva niečo iné. Bláznivých artistov, ladných tanečníkov. Mikuláša s čertom a anjelom vystriedajú obrovské bábky a smiešny mím. Rozbehnú sa pred vami krásne rozprávky a príbehy Vianoc. Znieť budú koledy, vianočné piesne a samozrejme tá najdôležitejšia pieseň Vianoc – Tichá Noc.

Náš adventný kalendár vie slúžiť aj ako mimoriadne zaujímavá kulisa. Jej využitie je naozaj mnohostranné. Napríklad pre koncerty, rozprávky, divadlá a podobne. Poskytuje dve poschodia, niekoľko možných výstupov na scénu a backstage pre umelcov.

Je plne kompatibilný s ozvučovacou a osvetľovacou technikou, ktorá podtrhne najmä večerné výstupy.

Stredoveké vianočné trhy

Len ťažko sa popisuje niečo, čo musíte zažiť na vlastnej koži. Krásny zimný večer ponorený do rozprávkových piesní a kolied. Prepletáte sa medzi šiatrami a stánkami remeselníkov. Na cestu Vám svietia len ohne. Kde tu si vyskúšate odliať sviečku, zaryť šidlom do kože.

Trhom sa šíria volania šenkárov. Lákajú na všakovaké špeciality. Vianočné oblátky z ohňa, šalviové víno, či zvláštne korenený punč. Ruky vám hreje krásny keramický pohár s teplým nápojom. Nechajte sa unášať atmosférou.

stredoveke-vianocne-trhy.jpg

Objavujete rozprávkovú atmosféru a skryté zákutia. Detské dielne, historické sane na vianočnú rodinnú fotku, Betlehem zo slamy, obkolesený sedliackym dvorom, plným husí, kačíc, zajacov a ovečiek. Pomaznajte sa s nimi.

Z tribún znie zbor, ktorý hneď vystriedajú artisti. Čarovný čas stráži vianočný orloj – Adventný kalendár, ktorý sa týči nad trhoviskom. Konkurenciou je mu iba hlučná historická krčma, ktorá sa týči na druhej strane námestia.

Ak chcete zažiť jedinečné historické vianočné trhy na Slovensku, zavítajte tretí decembrový víkend do Trnavy.

V našej Trnave táto tradícia žije už pekných pár rokov. No naše stredoveké vianočné trhy radi vezmeme aj za jej hranice. Chcete zažiť niečo podobné vo vašom meste, na hrade, zámku alebo kdekoľvek? Kontaktujte nás. Vymyslíme to.

 

Video z Stredovekých adventných trhov v Trnave sledujte tu: