Cart 0

 Živý šach

Viac ako 35 účinkujúcich, vo výpravnom programe. Napínavý súboj dvoch mozgov prenesený na veľkometrážnu šachovnicu. Dramatické zvraty, vykreslené za pomoci živých figúr, napínavých súbojov, hudby a prekrásnych kostýmov

Máte záujem o Živý šach? Kontaktujte nás kliknutím na tlačidlo nižšie.

zivysach-0636.jpg

Netradičný živý šach

Dajte si s nami netradičnú partičku kráľovskej hry - šachu. Na monumentálnu šachovnicu nastúpi 32 živých figúr. Tak ako my, aj vy budete čakať na prekvapenia, ktoré prinesie hra. Rozdrví veža pešiaka, alebo ho strelec ochráni presnou strelou z ručnice? Prefíkaná dáma pod rúškom pretvárky odstráni jazdca. Ktorý kráľ napokon zloží žezlo a pokľakne, alebo hra skončí patom?

Foto:  Peter Cagala

Dobový živý šach

Živý šach môžme pre vás odohrať na dvoch rôzne veľkých šachovniciach, s rozmermi 12,5 x 12,5 metrov a 9x9 metrov. Súčasťou predstavenia je 32 živých figúr, hudobný technik, moderátor a dve ďalšie postavy. V prípade potreby dodáme aj hráčov, ktorí šachovú partiu riadia spoza malej šachovnice.

Hra môže byť (ale spravidla nie je) dopredu nacvičená a vy si môžte dodať aj vlastných hráčov. Vývoj a výsledok hry tak bude prekvapením pre vás, pre nás aj pre divákov.

zivy-sach.jpg

O živom šachu

Figúrky živého šachu sú oblečené v historických kostýmoch tak, aby predstavovali šachové figúry v žltej a modrej farbe. Každá ma niekoľko spôsobov vyradenia iných postáv, takže hra je svižná, zaujímavá a neustále sa mení.

Odporúčame si k živému šachu doobjednať naše historické tribúnky. Nielen že vyzerajú skvele, ale aj zabezpečia dobrý výhľad, usadenie 300 ľudí a znamenajú skvelé doplnenie atmosféry.